A 2023/2024-es tanévben is nyert iskolánk az évente kiírásra kerülő Nemzeti Tehetség Program pályázaton. Szerencsére azok a tanárok, akik a korábbi években aktívan részt vettek a programban, a tavalyi tanévben is vállalták diákjainkkal a plusz munkát. Kitartó munkájuk eredményeként a „Hulladéktól a csillagokig” – komplex tehetséggondozó programok Kecelen című pályázat keretében 6 tehetséggondozó program is megvalósult. Pályázatunk minden programját a tágan értelmezett „hulladék” fogalma köré építettük fel. A részterületek, melyekben tehetséges diákjainkat fejlesztettük: a robotika, a 3D modellezés, a sakk, a nyelvészet, csillagászat és a képzőművészet és árny-bábozás volt. A programban 58 diák vett részt. Nagy örömünkre szolgált, hogy iskolánk volt tanítványa, Péter Károly Krisztián is csatlakozott a lebonyolításhoz, aki az előző pályázat keretében kapott kedvet a modellezéshez, s azóta is fejleszti magát. Megvalósításkor fontos szempont volt a motiváció növelése, a diákok érdeklődésének fenntartása, illetve tudásuk elmélyítése. Sok önálló feladatot is végeztek a csoportban végzett munkák mellett. A tanárok a munka során nagy hangsúlyt fektettek a gyerekek kreativitásának kiaknázására. A 60 órát felölelő, tanítási időn túli munka mellett tapasztalatszerző, képességfejlesztő, motiváló egyéb programokat is tartottak. A csillagászok a kecskeméti planetáriumban bővítették ismereteiket. A robotika és a 3D modellezés foglalkozás résztvevői a kecskeméti Digitális Tudásközpontban szereztek új élményeket. A sakkozók a tavaszi Wojtyla kupa keretében mérték össze tudásukat az egyházmegye sakktehetségeivel. Nyáron is tovább folyt a munka, a nyelvészek színházban voltak, képzőművészeink a veszprémi Trash Art kiállítás megtekintésével ismerték meg a stílus többi művelőjének munkáit. A kiállításra ők is több alkotást küldtek, melyeket be is mutattak a többi pályamű között. A csillagászok még 3 napos csillagász táborban is voltak, ahol naptávcsővel tanulmányozták a napfoltokat és esténként távcsöves észleléseket végeztek. Augusztus végén pedig egy kiállítás keretében mutattuk be egész éves munkánk kézzel fogható „bizonyítékait”, és megtekintettük a képzőművészek árny-báb előadását.
Az NTP-TEHETSEG-23-0302 azonosítószámú pályázatot a Kulturális és Innovációs Minisztérium nevében a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő
4 000 000 Ft-tal támogatta.
Program vezető tanárok: Ridegné Szilágyi Bettina, Pataki Győző, Szentgyörgyi Erika, Hirsch Máté, Palásti Dóra Éva, Kóczián Gábor.
AI Website Generator